Evropský dům postihla katastrofa - prasklo vodovodní potrubí a zaplavilo 28 patro.

19. 08. 2019 8:36:35
Správce domu proto vyzývá všechny ostatní nájemníky, aby umožnili protékání vody do nižších pater a pomohli tak v rámci solidarity zmírnit utrpení lidí nejvyššího patra, neboť voda v tomto patře neustále stoupá...!!!

Kdyby správcem takového domu byly děti, možná by je napadlo, jestli by nebylo lepší opravit prasklé potrubí v tom nejvyšším patře a vodu tak opět dostat pod kontrolu. Prostě řešit příčinu.

Ano, jde pochopitelně o Evropskou migrační krizi - protože, ať už mluvíme o přerozdělování uprchlíků ve státech EU, nebo řešíme uzavírání přístavů, či lovíme topící se Afričany ve vlnách Středomoří a pokoušíme se je navracet zpět - to všechno je jenom řešení následků. Nikoli příčiny.

Přitom příčina není neznámá.

Rozhodně však nespočívá v tom, čím nás neustále krmí EU a všichni "naši" obdobně uvažující vítači, moralisté, multikulturalisté, zastánci rovnosti mezi všemi, globální oteplovači... a já nevím, kdo všechno ještě. Ti všichni tvrdí, že je to zcela přirozený proces, na který bychom se měli připravit, protože se mu nedá nijak zabránit.

Je to lež, která má zmást veřejnost, na kterou se neustále útočí citovým vydíráním a zastíráním příčiny skutečné.

Ta příčina - jak už to u pravdy bývá - je taková, že ji pochopitelně nechtějí slyšet hlavně ti, jichž se bezprostředně týká, usvědčuje a volá k odpovědnosti.

Tu příčinu (již před deseti lety), ve svém projevu na půdě OSN naprosto přesně uvedl někdo, kdo si tímto svým legendárním projevem s největší pravděpodobností podepsal i rozsudek smrti.

Bylo to v roce 2009 na Valném shromáždění OSN v New Yorku. Projev tehdejšího úřadujícího předsedy Africké unie, o jehož obsahu se (ani tehdy - natož pak teď), moc nemluvilo, a když, tak hlavně pejorativně. Řekl všechno, co bylo nutno říci... ale "svět jeho slova neslyšel". Sklidil jen mediální urážky - za své beduínské oblečení, za slova ostrá jako meč a za délku projevu, který statečně ustál až do konce - za neustálého blikání červeného světélka upozorňujícího na překročený čas. Byl to Muammar Kaddáfí.

V tomto projevu řekl mimo jiné toto:

"Co se týče Afriky, pane předsedo, ať už chcete Organizaci spojených národů reformovat, nebo ne, a ještě předtím, než se bude konat hlasování o všech návrzích historického charakteru, měla by mít Afrika trvalé místo v Radě bezpečnosti už nyní a nemělo by být prodlužováno její vleklé čekání. Ponecháme-li stranou reformu Organizace spojených národů, můžeme říci, že Afrika byla kolonizována, byla izolována, byla perzekuována, její práva byla uzurpována. Afričané byli využíváni jako zvířata, udělali z nich otroky, země byla kolonizována a zotročena.

Africká unie si zaslouží trvalé místo. Je to dluh minulosti, který musí být splacen, a který nemá žádný vztah k reformě Organizace spojených národů. Je to prioritní záležitost, která je ústředním bodem pořadu jednání Valné hromady. Nikdo nemůže tvrdit, že Africká unie si nezaslouží trvalé místo.

Kdo může zpochybnit tento návrh? Vyzývám kohokoliv, aby předložil protiargumenty. Kde je důkaz, že Africká unie nebo africký kontinent si nezaslouží trvalé místo? Sotva se najde někdo, kdo by mohl vyvrátit tyto argumenty.

Dalším problémem, který musí být přednesen na Valném shromáždění, je platba zemím, které byly kolonizovány, kompenzace, aby se do budoucna zabránilo kolonizaci celého kontinentu, porušování práv jeho obyvatel a rabování jeho bohatství.

Proč se Afričané hrnou do Evropy? Proč se Asiaté hrnou do Evropy? Proč se lidé z Latinské Ameriky hrnou do Evropy? Protože Evropa kolonizovala tyto národy a nemilosrdně využívala materiální a lidské zdroje v Africe, Asii a Latinské Americe – olej, minerály, uran, zlato, diamanty, ovoce, zelenina, živá zvířata a lidi – a přivlastnila si je. Nyní nové generaci Asiatů, Hispánců a Afričanů je třeba vrátit ukradený majetek, mají na to plné právo.

Na libyjské hranici jsem nedávno zastavil tisíce afrických migrantů na jejich cestě do Evropy. Zeptal jsem se jich, proč tam jdou. Řekli mi, že chtějí, aby bylo navráceno jejich ukradené bohatství, jinak se nevrátí zpět. Kdo může vrátit bohatství, které nám bylo ukradeno? Pokud se rozhodnete vrátit všechno bohatství, nebudou žádní další přistěhovalci.

Dejte nám zpět naše ukradené bohatství! Afrika si zaslouží kompenzaci 7,77 bilionů dolarů. Je to náhrada ze zemí, které měly v Africe kolonie. Afričané budou vyžadovat tuto částku.

Pokud nechcete zaplatit svůj dluh 7,77 bilionů dolarů, Afričané půjdou tam, kam jste je odnesli. Mají na to právo. Musí sledovat stopu peněz a dostat je zpět.

Proč Libyjci neemigrují do Itálie, a to navzdory skutečnosti, že Libye je tak blízko ní? Itálie měla zaplatit náhradu libyjskému lidu. Přiznala to a podepsala s Libyí dohodu, která byla přijata italským a libyjským parlamentem. Itálie uznala, že kolonizace Libye byla nezákonná a nesmí se nikdy opakovat, a slíbila již nikdy nenapadnout lid Libye po souši, letecky nebo po moři. Itálie také souhlasila, že zaplatí Libyi náhradu ve výši 250 milionů eur ročně po dobu 20 let na vybudování nemocnice pro Libyjce zraněné v důsledku výbuchu min, umístěných na libyjském území během druhé světové války. Itálie se omluvila a slíbila, že už nikdy nebude zabírat území jiného státu.

Proč země třetího světa žádají odškodnění? Aby již nikdy nebyl kolonialismus, aby velké a silné země již nikdy nedělaly z jiných zemí své kolonie s ohledem na to, že jednou by musely zaplatit odškodnění. Kolonizace by měla být trestána. Země, které způsobily újmu jiným národům v koloniální éře, by měly platit náhradu škody a utrpení způsobené jejich koloniální nadvládou."

Autor: Petr Máj | pondělí 19.8.2019 8:36 | karma článku: 27.10 | přečteno: 876x

Další články blogera

Petr Máj

Co ještě dalšího se po smrti Rusalky stalo...

Možná bych to neměl dělat - je to totiž tak trochu ukradené téma... ale pokorně doufám, že mi paní Beata Krusic odpustí...

14.9.2019 v 9:33 | Karma článku: 15.30 | Přečteno: 477 | Diskuse

Petr Máj

Jestlipak někdy panu Zaorálkovi dojde, že řídí už zcela jiné ministerstvo?

Anebo v Praze zabloudil a neví, kde je magistrát? Anebo ví a mravenčí politická práce s našimi lidmi mu nevoní...?

13.9.2019 v 7:26 | Karma článku: 32.94 | Přečteno: 860 | Diskuse

Petr Máj

Co všechno se ještě v kauze Koněv nedovíme!

Na příklad, že “Věcí Prahy 6 je komunál - čištění kanalizace, vyvážení senkrovny, odvoz odpadu, ale nikoli kácení soch...”, nebo, že “Koněv nebyl jediný na východní frontě, ale měl největší ztráty, takže na počtu mrtvých sovětských

10.9.2019 v 14:43 | Karma článku: 36.89 | Přečteno: 1164 | Diskuse

Petr Máj

Kdo není s Koněvem je proti němu…?

Být sochou není asi jednoduché. Máte-li ale bronzové, žulové, či pískovcové srdce, není co řešit. Horší to je se srdcem lidí. A právě kvůli srdci lidí se odedávna sochy nejenom staví... ale i bourají...

8.9.2019 v 13:01 | Karma článku: 25.50 | Přečteno: 781 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Dušan Póč

Čunek opět klame a dokonce se dovolává Tomáše Bati

To, že se hejtmanovi Zlínského kraje schválení zpracování studie nazvané Modernizace a dostavba KNTB ve Zlíně pod fousy nepůjde, jsem čekal. Stejně, jako to, že bude to, co nevymyslel on, dál dehonestovat. A nemýlil jsem se!

17.9.2019 v 15:55 | Karma článku: 13.17 | Přečteno: 207 |

Tomáš Flaška

Poklonkování premiéra prezidentovi

Krok za krokem se nám přibližuje prezidentský systém. Přitom teď už se premiér nemusí obávat, že mu prezident neudělí milost. Tak proč před ním pořád chodí po kolenou?

17.9.2019 v 14:56 | Karma článku: 34.79 | Přečteno: 1279 |

Jiří Fremr

Strany, nemnožte se! Dámy a pánové, vstupujte!

Na facebooku jsem si všiml, že marketér Martin Jaroš prý nakonec novou stranu nezaloží. To je pro mne moc dobrá zpráva.

17.9.2019 v 13:28 | Karma článku: 5.10 | Přečteno: 111 | Diskuse

Milan Slatinský

Má u nás naději návrat vlády lidu?

Neuvěřitelné je u nás posilování nesoudných, méně dokonalých a mravně pokřivených lidí, kterým představitelé moci umožňují seberealizaci, zatímco lidé s ambicemi být prospěšní společnosti, jsou potlačování a existenčně stresování.

17.9.2019 v 13:21 | Karma článku: 12.43 | Přečteno: 646 | Diskuse

Miroslav Gruner

Není zastavení trestního stíhání premiéra účelovým zneužitím práva?

Aktéři založení oné malé firmy museli podle mého názoru vědět, že projekt samofinancovatelný není, tudíž že museli kalkulovat od začátku s napojením Čapího hnízda na Agrofert, a tedy že zcela úmyslně obešli zákon, a jsou tedy vini

17.9.2019 v 12:42 | Karma článku: 21.35 | Přečteno: 632 | Diskuse
Počet článků 175 Celková karma 33.06 Průměrná čtenost 1808
Jsem lékař, vlastně byl jsem...

Najdete na iDNES.cz